613 - Speciál

Je luxusní varianta osobního automobilu Tatra 613

přepsáno z reklamních materiálů...


Komfort

Základním přdpokladem je zvýšení rozvoru o 150 mm a vytvoření odpovídajícího pohodlí pro cestující na zadních sedadlech nově tvarovaným zadním sedadlem se stavitelnými opěrkami, konstruovanými pro dvě osoby. Přístup k těmto sedadlům je zlepšen zvětšením délky a úhlu otevření dveří. Vozidlo má nový systém ventilace a výměny vzduchu ve vnitřním prostoru. Pro provoz v období s vyššími venkovními teplotami je příjemné vnitřní klima zajištěno vestavěným klimatizátorem. Toto zařízení, spolu s bezpečnostními determálními skly, vytváří příjemnou pohodu cestujícím. Interiér je doplněn rolovacími clonami zadního okna, umožňujícími pouze průhled ven. Tento standard komfortu výrazně doplňují opatření k podstatnému snížení hladiny vnitřního hluku.

Bezpečnost

Vynikající výsledky bariérové zkoušky základního modelu nevyžadovaly zásah do struktury přední a zadní části karosérie. T 613 má úpravu pouze pro zvýšení odolnosti karosérie proti bočnímu nárazu. Dalšími prvky, které se podílejí na vysokém standardu aktivní a pasivní bezpečnosti, jsou zejména montáž a servořízení, spolu s novým uspořádaním sloupku volantu, montáž samonavíjecích bezpečnostních pásů na předních i zadních sedadlech, dvě vnější zpětná zrcátka, seřizovatelná uvnitř ve vozidle, vnitřní zrcátko s denní a noční polohou, ovládání skel dveří pomocí servomotoru, centrální elektronické zajištění dveří, přístroj pro zajištění sedmidenního režimu jízdy, účinné omývače a stěrače světlometů a signalizace opotřebení brzdového obložení, nebo úbytku brzdové kapaliny.

Kvalita

U vozidla T 613 Speciál byla zavedena celá řada opatření, jejichž realizací byla zvýšena kvalita vozidel natolik, že je poskytována záruka na dobu 18 měsíců bez omezení počtu ujetých kilometrů. Životnost agregátu je stanovena hranicí 300000 km, životnost karosérie potom na 5 let.

 Lakování vozidla je provedeno syntetickým emailem. Výrobce provádí u karosérie vozidla T 613 S ochranu dutin aplikací metody ML. Zvýšení kvality představují zejména následující prvky: nové ukotvení přední a zadní nápravy, utěsnění kloubů, použití pneumatik Michelin 205/70 R 14. Na motoru byly zavedeny bimetalické válce a celohliníkový chladič oleje. Palivová soustava byla doplněna přídavným elektrickým čerpadlem a mikrofiltrem. Brzdová soustava je vybavena brzdovým obložením se signalizací přípustného opotřebení. Rovněž snížení brzdové kapaliny pod přípustnou mez je signalizováno.

Vnější vzhled a interiér

Inovace vnějšího vzhledu byla dosažena zejména sdruženými světlomety, velkoplošnými směrovými svítilnami vpředu, zadními skupinovými svítilnami, novám tvarem předního a zadního nárazníku z matového plastu a středním panelem mezi světlomety.

 Významným prvkem inovace interiéru je nové uspořádání přístrojové desky, krytu volantu a bezpečnostního členu sloupku řízení. Součástí interiéru jsou prvky: individuální osvětlení, zapalovač, radiotelefon, digitální hodiny a kazeta pro odkládání drobných předmětů.


 

Hlavní technická data T613 - Speciál

Délka 5185 mm
Šířka 1800 mm
Výška při maximální hmotnosti 1440 mm
Výška při pohotovostní hmotnosti 1505 mm
Rozvor 3130 mm
Rozchod 1520 mm
Světlá výška 160 mm
Vnější obrysový průměr zatáčení 12,5 +/- 0,5 m
Celková hmotnost vozidla 2220 kg
Pohotovostní hmotnost 1840 kg
Největší rychlost automobilu 190 km/h
Trvalá rychlost 160 km/h
Zrychlení automobilu 0 - 100 km/h 12,7 s
Základní spotřeba paliva podle ČSN 14,5 l/100 km
Motor T613 S1
Zdvihový objem 3495 ccm
Rozvod 2x2 OHC
Jmenovitý výkon 123,5 kW (168 k) při 5200 ot./min.