603/2 (model 3)


Tatra 603/2 - model 3

Model 3 není oficiální označení, ale většina lidí toto označení používá, pro vozy, které se začaly dosti odlišovat na přelomu let 1968 a 69. 603/3 se původně měla vyrábět, ale byla nahrazena Tatrou 613. Široká čelní maska se čtyřmi reflektory. Hladká přední kapota, hrdlo palivové nádrže v pravém předním blatníku. Oranžová směrová světla. Hranaté nárazníky. Prodloužené lapače a boční lišty umístěny do 2/3 výšky dveří. Začaly se používat kotoučové brzdy na všech nápravách.

Zadní kapota změnila tvar včetně chromované lišty Opět hranatý nárazník s kratšími bočními slzami. Jiné zpětné svítilny. Výfukové potrubí není spojeno do jednoho vyústění jako u modelu 603-1.

Motor typu H, výkon 105k. Použito tyristorové zapalování. Do trojky, která se nezačala vyrábět,  se měl montovat J-čkový motor o stejném objemu a výkonu 123k (neověřeno). Ten byl vyroben v několika kusech. Byl nahrazen 3,5 litrem, který se použil v 613ce (prototypy 613ky měly 603kové motory, označované K. Ty vycházely z motoru 603, ale měly diferenciál součástí motoru a ne převodovky jak bylo zvykem u T603). Tyristorové zapalování je ta zelená krabice vpravo od motoru, která je obvykle černá.
V interiéru se změnilo téměř vše. Jinak tvarovaná palubní deska, černý volant, jiné čalounění dveří (na fotografii bohužel chybí).